Garanti
Ford’un Sağladığı Güvenceler

Ford marka aracınızı ister sıfır, ister ikinci el almış olun, onu keyifle ve güvenle kullanmanızı sağlamak istiyoruz. Yolcuklarınızın keyfini sürmeniz ve geri kalan işleri bize bırakabilmeniz için de, kişisel gereksinimlerinizi karşılayacak bakım ve destek hizmetlerini sağlayan kapsamlı güvence paketleri sunuyoruz.

  
Yeni Araç Garantisi
Ford üreticilerimizin verdikleri garanti sayesinde, 3 yıl/100.000 Km.’ye* kadar aracınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Tüm onarım işlemleri, yüksek kalite standartlarına göre yürütülmektedir. Üstelik, Ford marka aracınızı satmaya karar verirseniz, garantinin devredilebilir olması, aracın yeni sahibi açısından da gerçek bir artı değer oluşturacaktır.

*Cargo araçlarda 2 yıl/200.000 Km. şartı geçerlidir.

Parça Garantisi
Ford Yetkili Satıcıları ve Ford Yetkili Servisleri, garanti kapsamındaki onarımlarda sadece Ford orijinal yedek parçalarını kullanırlar. Ancak orijinal olan  bu parçalar kalite ve güvenlik standartlarımızı karşılamaktadır. Bu sayede, Ford marka aracınızın performansı ve değeri olumsuz etkilenmemektedir.
Ford Otosan orijinal parçaları Ford Otosan 2 yıl sınırsız KM yedek parça garantisine sahiptir ve arızası durumunda ücretsiz Yol Yardım Hizmeti ayrıcalığı sunar.
Boya ve Paslanmazlık Garantisi
Ford Boya Garantisi aracınızın üstün teknoloji ile üretilen ve boyanan araç gövdelerini imalattan kaynaklanan boya hatalarına karşı size güvence sunar. Ford Gövde Paslanmazlık Garantisi ile Ford’unuz korozyona karşı güvencededir.
Paslanmaya Karşı Güvence
Ford aracınızın gövdesi, iç kısmından paslanmaya karşı 12 yıla kadar (aracın modeline bağlı olarak) korunmuştur. Bu güvencenin korunması için, bakım dosyasında belirtildiği şekilde, Ford aracınızın kaporta ve boya bakımını düzenli olarak yaptırmalısınız (bu bakım, periyodik bakım sırasında yapılabilir).
 
 
EuroServis - Yol Yardım Hizmeti
Ford’unuz varsa, garanti kapsamında olsun veya olmasın başına bir kaza geldiğinde ilk arayacağınız yerin 444 3673 Ford Direkt Hattı olmasını tavsiye ediyoruz.
Çünkü siz 444 3673’ü aradığınızda Ford Euroservis-Acil Yol Yardımı hizmetimiz size bedavaya bir çekici gönderiyor.
Gelen çekici, aracınızı en yakın Ford yetkili servisine çekiyor.
Bildiğiniz ve memnun kaldığınız bir serviste aracınız emin ellerde oluyor. Böylece siz de garantili ve kaliteli hizmetin keyfini sürüyorsunuz.


  Ford Güvence

Yeni bir Ford araç aldığınız zaman hiçbir ek ücret ödemeden, yeni araç garantisi kapsamında korunursunuz. FordGüvence, aracınızdaki mekanik veya elektrik-elektronik arızalar sonucu yapılması gereken yedek parça değişimi, tamiri gibi işlerden ve ilgili işçilikten doğan maliyetleri azaltan bir programdır.
FordGüvence, üretici firma garantisi bitiminden sonra başlar, dahil olduğu paketin ek süresi veya ek kilometresinden biri dolana kadar devam eder.
FordİkinciEl
İkinci El Garanti 
FordİkinciEl’de müşterilerimiz üretici garantisi sona ermiş, FordEkspertiz raporu onaylanmış, maksimum 6 yaşında ve 150.000 km’nin altındaki tüm Ford binek araçlarda sunulan Standart ve Ekstra Garanti Paketleriile güven içinde araç sahibi olabilecekler. 
Müşterilerimiz 6 ay veya 20.000 km’ye kadar geçerli ve gerekli şartları sağlayan araçlarda Standart Garanti Paketine ücretsiz sahip olabiliyorlar. 1 yıllık veya 30.000 km’ye kadar geçerli olan daha geniş kapsamlı Ekstra Garanti Paketi de isteğe bağlı olarak satın alınabiliyor.
 
 
Standart Garanti Paketi
Aşağıda listelenmiş olan parçalar mekanik arızalara karşı kapsam dahilindedir. 

Motor
Subab iticileri (hidrolik ayarlı olanlar dahil), emme ve egzost subabları (yanık olanlar hariç), yayları ve gaydları, silindir kapağı, silindir kapak contası, eksantrik mili ve iticileri,triger kayışı, dişli ve zinciri, yağ pompası, piston ve segmanları, silindir gömlekleri, piston kolları, piston kol burcu ve rulmanı, krank mili ve yatakları, emme manifoldu, volan ve çemberi. 

Düz Şanzıman
İç vites dişlileri, senkromeç sarıları ve yuvaları, vites seçicileri, iç bağlantı şaftları, rulman ve burçları, transfer dişlileri. 

Otomatik Şanzıman
İç şaftlar, dişliler, frenleme bandları, redüktör, yağ basınç pompası, yatak ve burçları, transfer dişlileri (Kaynağı kullanım hatası ya da ömürlü aşınma olmayan her türlü revizyon) 

CTX/ CVT/ Powershift/ Durashift Şanzımanlar
Planeter dişliler, redüktör dişliler, şaftlar, değişken bobinler, basınç halkaları, iç contalar. 

Elektrik Sistemi
Marş Motoru, ve üst selenoidi, ön kavrama ve bendiks redüktörü dahil, alternatör ve diod sargısı. 

Diferansiyel
Ayna mahruti ve pinyon dişlisi, dişliler, şaftlar, burç ve rulmanlar.

 

Ekstra Garanti Paketi
Aşağıdakiler hariç olmak üzere her türlü elektrik, mekanik veya elektronik arızalar: 

Kaporta işleri, boya işleri, kumandaları da dahil olmak üzere, kayar veya açılır tavanlar, koltuklar, döşeme, kaplamalar ve döşeme kumaşları, tekerlekler ve lastikler, camlar (ısıtmalı veya diğer), arka cam, aynalar, farlar, fren diskleri, tamburlar, pedler ve balatalar, egzos, egzos sistemi boruları ve susturucuları, amortisörler, bujiler, distribütör, buji seti, konektörler, kasnaklar, borular, kablolar, benzin depoları, pedallar, dişli çubuğu, el freni, emniyet kemerleri, akü, sigortalar, ampuller, radyo, ses tesisatları, eller serbest seti, çakmak, uzaktan kumandalar, alarmlar, direksiyon kilit sistemi, kilit silindirleri, kapı kolları, yağ, benzin, sıvılar (klima gazı dahil olmak üzere), antifriz, klima dolumu ve filtreleri. 

Hem Standart hem de Ekstra Garanti Paketleri ile FordİkinciEl sizi asla yarı yolda bırakmıyor. 
Arızalı parça garanti kapsamına girmese dahi yolculuğunuz esnasında yaşayabileceğiniz problemler için 7 gün 24 saat yol yardım hizmeti de paketlerle birlikte ÜCRETSİZ sunuluyor. 

Garanti paketi ile satılan araçlarımız ön camlarına yapıştırılan Garantili logosu ile sizlerin beğenisine sunulur. Standart ve Ekstra Garanti Paketleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi, garanti kapsamı dahilindeki parçaları, Ford Yetkili Satıcılarında sizleri bekleyen uzman FordİkinciEl ekibimizden öğrenebilirsiniz.